17.08.2006 15:37 Wiek: 19 yrs
Kategoria: Kultura
Kategoria: Kultura
artAKCJA 2006
Od 25 do 27 sierpnia mieszkańcy Działdowa będą mogli wziąć udział w dużej imprezie kulturalnej - ArtAKCJI. Organizatorzy, czyli Grupa Magazyn działająca przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Działdowskiej, zapewniają, że każdy będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.
W programie imprezy znalazły się wystawy i wernisaże malarskie, Zamkowe Spotkania z Poezją, koncert zespołu "Armia" oraz maraton filmowy.
HARMONOGRAM IMPREZY:
25 sierpnia - Koncert
Sala widowiskowa MDK w Działdowie
Repertuar:
- Armia
- Support – lokalny zespół młodzieżowy
Cena biletu 10 zł, w dniu koncertu 15 zł
Bilety do nabycia w biurze MDK w Działdowie ul. Jagiełły 13
Kontakt: Krzysztof Dobrzeniecki: 501462566
26 sierpnia - Maraton Filmowy
Sala widowiskowa MDK w Działdowie
- Oda do radości (Polska 2005)
Scenariusz i reżyseria: Anna Kazejak-Dawid, Jan Komasa, Maciej Migas.
Trzy opowieści – ze Śląska, Warszawy i Pomorza. Po długim pobycie w Anglii, w szarą rzeczywistość powraca Aga. Dziewczyna postanawia otworzyć własny zakład fryzjerski by wspomóc rodzinę. W Warszawie Michał wygrywa konkurs hip-hopowy, poza życiem zawodowym nie na on jednak szczęścia. Wiktor, który wraca po studiach do niewielkiej nadmorskiej miejscowości. Oda do radości to dramat przedstawiający trudy polskiej rzeczywistości, z którym każdy z nas musi stawiać czoła. Prosto a zarazem wzruszająco opowiada życiowych sukcesach. Nagroda na festiwalu filmowym w Gdyni. - Fucking Amal
Amal – prowincjonalne miasteczko, jakich pełno w każdym zakątku świata. Senna atmosfera, pruderia, surowe normy obyczajowe. Opowiada on historię dwóch dziewczyn. Okazuje się, że obie dziewczyny łączy znacznie więcej niż niechęć do miasteczka Amal, z którego pochodzą. W tym małomiasteczkowym mikroświecie, kilkunastoletnia Agnes zakochuje się w swojej koleżance z klasy, Elin. Uczucie, początkowo tłumione, jest tak silne, że zmusza młodą Elin do samookreślenia się. Dramat obu bohaterek wybrzmiewa bardzo mocno na tle życia w szkole średniej lat dziewięćdziesiątych, które Moodysson znakomicie portretuje. Młodzież podzielona na grupy, agresja, nuda i marzenia o ucieczce - wszystko to reżyser potrafi wspaniale pokazać. Postacie i sytuacje, które oglądamy są niezwykle realistyczne.Film Lukasa Moodyssona opowiada o zagubieniu, o trudnych wyborach i odwadze, która jest potrzebna do bycia sobą. Pokazuje, że prawdziwe czyste uczucie może zrodzić się wszędzie, w każdych okolicznościach. Szczerość, bezpretensjonalność i uniwersalizm przedstawionej w filmie historii, spowodowały, że ten skromny debiut, stał się wielkim przebojem w wielu krajach europejskich, przyciągając do kin nie tylko nastoletnią publiczność. - Inaczej niż w raju (1984 Niemcy/USA)
Scenariusz i reżyseria: Jim Jarmusch.
Opowieści o zderzeniu marzeń z rzeczywistością. Dla przybywających do Stanów emigrantów są one mitycznym Eldorado, uosobieniem sukcesu i dobrobytu. Film składa się z trzech części. Eva, szesnastolatka z Węgier, przyjeżdża do Ameryki do ciotki mieszkającej w Cleverland, ale na jedną noc ma się zatrzymać u mieszkającego w Nowym Jorku kuzyna Beli. Tu poznaje Eddiego, rok później Willi i Eddie oszukując w pokora wygrywają większą sumę pieniędzy. Chcąc odwiedzić Evę jadą do Cleverland. Spędzają tam kilka zimowych dni. Postanawiają wrócić i porwać Evę na Florydę do raju, w którym nikt z nich jeszcze nie był.
To już druga edycja maratonu. Tak jak w ubiegł