26.06.2018 08:44 Wiek: 1 year
Kategoria: Imprezy, Informacje bieżące, Edukacja

Dzieci z Działdowa pojadą na "Wakacje z Muszkieterami"


4 dzieci z miejscowości Działdowo wyjedzie 24 czerwca na bezpłatne kolonie do Puszczy Kampinoskiej, dzięki III edycji charytatywnej akcji "Wakacje z Muszkieterami". Letni wypoczynek jest finansowany przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, zaangażowanych w charytatywną działalność pomysłodawcy wyjazdów - Fundacji Muszkieterów. Łącznie w akcji weźmie udział 750 dzieci z całej Polski, w wieku 8-14 lat. Ambasadorką "Wakacji z Muszkieterami" jest medalistka olimpijska, Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.


Dzięki Fundacji Muszkieterów grupa dzieci z Działdowa rozpocznie 24 czerwca wypełnione licznymi aktywnościami wakacje w Puszczy Kampinoskiej. Atrakcyjny program zapewnia podopiecznym Fundacji rozwój umiejętności naukowych, artystycznych i sportowych. Mali Muszkieterowie odwiedzą również Warszawę, dla niektórych z nich będzie to pierwsza wizyta w stolicy Polski. Na trasie zwiedzania znajdują się m.in. Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik i PGE Narodowy.

 

- Każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Jest to niezwykle ważne dla rozwoju dziecięcej ciekawości i kreatywności. Wizyta w Warszawie oraz Puszczy Kampinoskiej to dla podopiecznych Fundacji niepowtarzalna okazja zawarcia nowych przyjaźni czy też odkrycia swoich pasji - mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka "Wakacji z Muszkieterami".

 

Przez 3 lata, dzięki właścicielom sklepów Intermarche i Bricomarche oraz Fundacji Muszkieterów, już blisko 3 000 potrzebujących dzieci wyjechało na wymarzone wakacje. Tegoroczna edycja projektu obejmie około 750 podopiecznych Fundacji Muszkieterów w całej Polsce. Kolonie potrwają aż do początku września. W sumie zaplanowano 8 turnusów. Fundacja Muszkieterów podjęła współpracę z fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka, szkołami oraz lokalnymi instytucjami miejskimi, aby zapewnić uczniom wypoczynek po roku pełnym szkolnych wyzwań.