12.06.2018 08:20 Wiek: 1 year
Kategoria: Informacje bieżące, Edukacja, Kultura, Imprezy

Ogólnopolska Noc Bibliotek w Szkole Podstawowej Nr 2


8 czerwca od godziny 18.00 do 23.00 w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie biblioteka szkolna zorganizowała Noc Bibliotek. Zaproszeni zostali uczniowie z klas IV oraz gimnazjaliści z klas II. Program bibliotecznej nocy był bardzo bogaty.

 

 

Na początku uczestnicy zostali podzieleni na grupy i wzięli udział w grze bibliotecznej, która odbywała się pod hasłem "Baw się z nami w bibliotece". Na poszczególnych punktach, rozsianych po całej szkole, każda z grup wykonywała zaplanowane dla nich zadania. Uczniowie rysowali mapy pamięci na różne tematy, tworzyli rysopisy ulubionych bohaterów literackich, wymyślali rymy do podanych im słów, wykonywali śmieszne działania matematyczne i uzupełniali kapsułę pamięci, podając propozycje umieszczenia tam przedmiotów dla przyszłych pokoleń.

 

 

Kolejnym punktem programu Nocy Bibliotek było tworzenie własnej książeczki na wybrany przez siebie temat z zachowaniem zasad budowy książki. Następnie uczniowie odbyli sesję fotograficzną z książką i zapoznali się z nowościami bibliotecznymi zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

 

Bezsprzecznie największą atrakcją Nocy Bibliotek był udział wszystkich uczestników w Kole Fortuny. Zabawa odbyła się zgodnie z zasadami gry znanej z programu telewizyjnego, z użyciem "prawie profesjonalnego" koła fortuny. Uczestnicy gry kręcili kołem i odgadywali wyrażenia w poszczególnych kategoriach: powiedzenie, tytuł książki, sławni Polacy. Zabawa sprawiła wszystkim wiele frajdy.

 

 

Czas zaplanowany na Noc Bibliotek minął bardzo szybko. Uczniowie z niechęcią wracali do domu, obiecując, że w następnym roku z wielką przyjemnością wezmą udział w tym wydarzeniu.

 

 

Tekst: Elżbieta Zakrzewska