14.06.2018 08:06 Wiek: 1 year
Kategoria: Kultura, Edukacja, Informacje bieżące

"Jak nie czytam jak czytam". Ogólnopolska akcja czytelnicza w działdowskiej "Dwójce"


III edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam jak czytam" odbyła się 8 czerwca o godzinie 10.00. Jej organizatorem jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole". Udział w akcji zdeklarowało 2421 placówek z całej Polski. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 459407 uczniów.

 

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie również włączyła się w tę akcję, którą koordynowała biblioteka szkolna. Na trzeciej lekcji, przed szkołą zebrali się uczniowie trzymający książki w rękach. Każda z grup wiekowych znalazła się na przeznaczonym do tego celu miejscu przed budynkiem szkolnym. Grupy dzieci i młodzieży malowniczo usytuowane w parku szkolnym prezentowały przyniesione ze sobą książki. Jedni czytali na głos, inni po cichu. Byli też tacy którzy dzieli się książką z kolegą obok, prezentując jej treść.

 

Młodsi uczniowie potraktowali tę akcję jako piknik rekreacyjny i rozłożeni w cieniu na kolorowych kocykach czytali swoje książki. Pogoda dopisała, więc wszystkim było przyjemnie spędzając czas w naturze z ulubioną książką.

 

Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. Rekord ma uświadamiać spektakularną skalę akcji mediom i osobom z zewnątrz oraz stanowić motywację dla uczniów.