05.06.2018 14:44 Wiek: 1 year
Kategoria: Informacje bieżące, Inwestycje, Kultura

Nowe pomieszczenia w Klubie Senior+ w Działdowie już otwarte!


30 maja w Klubie Senior + w Działdowie odbyło się uroczyste otwarcie nowych pomieszczeń, w których będą realizowane zajęcia dla uczestników w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020 Moduł II - Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+.

 

- Seniorzy stanowią w Działdowie bardzo ważną grupę lokalnej społeczności, między innymi dlatego narodził się pomysł stworzenie Klubu Senior+. Mając na uwadze dobro seniorów dzięki nowo otwartym pomieszczeniom możemy poszerzyć nasza ofertę o zajęcia rehabilitacyjne, plastyczne, muzyczne czy też rozpocząć działania promujące lokalną kulturę poprzez stworzenie grupy muzyczno-literackiej - mówiła podczas uroczystego otwarcia koordynator Klubu Senior+ Milena Wiśniewska.

 

W uroczystości udział wzięli Senator RP Bogusława Orzechowska, burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński, Przewodniczący Rady Miasta Romuald Remiszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Szymańska oraz zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Rochoń.

 

Podczas uroczystości seniorzy przygotowali występ artystyczny, który nawiązywał do popularnego teleturnieju "Familiada", w Działdowie była to "Familiada Seniorów". W przygotowaniach występu seniorów wspierała muzykoterapeutka Kornelia Falk.

 

- Życzę Państwu, żeby ten klub seniora dawał wam jak najwięcej satysfakcji, jak najwięcej powodów do dumy i jak najwięcej powodów do radości - powiedziała Senator RP Bogusława Orzechowska.

 

- Myślę, że dzięki rządowemu programowi Senior+ udało się stworzyć takie miejsce, gdzie można się spotykać, gdzie można sobie porozmawiać, odpocząć i zapomnieć o tym, co czasami nam dokucza. Wszystkiego dobrego - dodał burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński.

 

- Klub Seniora ma za zadanie zintegrować i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewnić seniorom dobre towarzystwo w pobliżu miejsca zamieszkania. Ma na celu zaktywizować i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób starszych, wykształcić umiejętność aktywnego spędzania wolnego czasu oraz pogłębiać wiedzę w wielu ważnych aspektach życia. Działdowski Klub Seniora jest inicjatywą wyjątkową. Jest to miejsce wypełnione ludźmi z ogromną wiedzą i życiowym doświadczeniem płynącym z wieku. Swoją postawą seniorzy pokazują, że senior to człowiek nie tylko mądry i dający świetny przykład młodszym pokoleniom, ale także pogodny i szczęśliwy - kończy Milena Wiśniewska. - Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia z całego serca dziękujemy za poświęcony nam czas i okazaną dobroć.