12.06.2018 15:17 Wiek: 1 year
Kategoria: Sport, Inwestycje, Informacje bieżące

Remont działdowskiego stadionu coraz bliżej końca!


Oficjalnie stadion działdowski zostanie przekazany mieszkańcom Działdowa 15 sierpnia, wówczas na stadionie będzie odbywała się IV Działdowska Urodzinowa Dycha.

 

Więcej o IV Działdowskiej Urodzinowej Dysze piszemy tutaj >>>  http://www.dzialdowo.eu/index.php?id=192&tx_ttnews%5Btt_news%5D=6805&cHash=11a6574e18e4e49f7005b37c1add01be

 

- Po zakończeniu inwestycji stadion będzie certyfikowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji liczba mieszkańców miasta, którzy czynnie uprawiają sport lub rekreacyjnie biegają, zwiększy się - mówi burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński.

 

Prace na działdowskim stadionie trwają od ubiegłego roku. Stadion będzie miał pełnowymiarową - tartanową bieżnię z 4 torami okrężnymi i 6 torami na prostej, będą skocznie i rzutnie. Płyta boisk piłkarskiego została poszerzona. Wykonany został także system nawadniania murawy.

 

- Wierzę, a nawet jestem pewien, że jesienią na tym boisk ponownie będzie grał działdowski klub - MKS Działdowo, który już został zarejestrowany. Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu w trakcie, którego trwał nabór do drużyny seniorskiej i drużyny juniorów - kończy burmistrz.

 

Więcej w relacji wideo >>> https://youtu.be/mzDSS-GXeRg

 

Łączny koszt inwestycji przebudowy stadionu wynosi 2.635.000,00 zł. Natomiast wysokość dofinansowania, uzyskana ze środków w ramach "Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej (Orliki lekkoatletyczne) - edycja 2017", ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, to 1.298.500,00 zł.

 

Realizacja inwestycji ruszyła już 3 sierpnia, w dniu podpisania umowy z wykonawcą. Zostało nim, wybrane w trybie przetargu nieograniczonego, konsorcjum firm: SPORT INVEST Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni oraz Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie.